IAI Harop, 9 saatlik bir uçuş süresine ve her iki yönde de 1.000 km'lik bir menzile sahiptir. IAI Harpy'nin daha büyük bir versiyonudur ve karada veya denizde bulunan bidonlardan fırlatılır, ancak havadan fırlatma için uyarlanabilir. Harop ya tamamen otonom olarak çalışabilir ya da uzaktaki bir operatör tarafından kontrol edilen bir döngüdeki adam modunu alabilir. Harop'un iki yönlendirme modu vardır: ya anti-radar hedef arama sistemi ile radyo emisyonlarını kendi başına bulabilir veya operatör, uçağın elektro-optik sensörü tarafından algılanan statik veya hareketli hedefleri seçebilir. Bu ikinci mod, Harop'un şu anda kapalı olan radarlara saldırmasına izin verir ve bu nedenle uçağın otomatik olarak eve dönmesi için emisyon sağlamaz. Bir hedef bulunamazsa, dron geri döner ve üsse geri iner.

IAI, daha küçük uygulamalar için Harop'un daha küçük bir versiyonunu geliştiriyor. Daha küçük olan Harop, beşte biri boyutunda olacak ve daha hafif 3-4 kg (6,6-8,8 lb) savaş başlığına sahip olacaktır. Zaman açısından kritik hedeflere veya saklanıp yeniden ortaya çıkanlara karşı taktiksel olarak kullanılmak üzere daha ucuz ve 2-3 saatlik daha kısa bir dayanıklılığa sahip olacaktır.

Mürettebat İnsansız
Uzunluk 2.5 m
Kanat Genişliği 3 m
Azami Kalkış Ağırlığı 23 kg savaş başlığı ile
Azami Hız 185 km/h
Havada Kalma 9 saat
Servis Tavanı 4.600 m
Menzil 1.000 km
İletişim Menzili 200 km

#

İsrail merkezli bir havacılık ve uzay şirketidir. Şirket, 1953 yılında kurulmuş olup hem askeri hem de sivil havacılık konularında hava sistemleri üretmektedir. Şirketin merkezi Lodda yer almaktadır.

TAG : IAI HAROP